ВИДЕО: Израелци палат возило, војската ги чува

Од:

Израелски доселеници беа фатени на камера како палат возило на приватен паркинг, веднаш пред израелските војниците кои ги чуваа.

Нападот се случи кога десетици доселеници упаднаа во окупираните палестински села, напаѓајќи куќи и возила од Палестинците во петокот.

Во нападите загина еден Палестинец, а повредени се најмалку 25 лица.

Би можело да ве интересира

Меѓународниот суд на правдата во Хаг бара апсење на Нетанјаху и на шефовите на Хамас

ВИДЕО: Ќерката на убиена Иранка ја прослави смртта на Раиси со алкохол и босанска песна

Израел тврди дека не е вмешан во смртта на Раиси

(ВИДЕО) Објавена снимка: спасувачите ги носат телата по несреќата на Раиси

ВИДЕО: Израел напаѓа бегалски кампови во Газа

Што ќе се случува по смртта на Раиси

Катерина Ѓуровски