ВИДЕО: Италијански разбојници палат автомобили на автопат

Од:

Крадците запалиле возила на италијанскиот автопат во неуспешен обид да ограбат оклопно возило доцна во вторникот вечерта.

Најмалку десетина автомобили и камиони се запалени во двете насоки на автопатот.

Сличен грабеж се случи во 2014 година, кога крадците украдоа 5 милиони евра во кеш од истата магистрала.

Би можело да ве интересира

Италијанки протестираа против новите мерки за ограничување на свадбите

А1он

Во Италија и Романија уапсени 12 членови на кибер криминална група

Ана Ололовска

Во Венето се воведуваат нови мерки: Кој не се лекува ризикува затвор и парична казна

Ана Ололовска

Во Италија намалена потрошувачката на сладолед, проблем за 74 илјади работници

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ограбена куќата на Франк Рибери, одземени се вредни предмети од семејството

А1он

Италијанскиот министер за здравство: Кој ќе одбие да се лекува од Ковид-19 ќе биде казнет

А1он