ВИДЕО: Герашченко објави снимка од нападот со дронови врз Киев

Од:

Непотврдени снимки од синоќешното соборување на беспилотни летала над Киев објави Антон Герашченко, советник на министерот за внатрешни работи на Украина.

„Уште една непроспиена ноќ за многумина од нас. Уште еден напад на Киев. Ајде да одиме на работа наутро, благодарни на нашата противвоздушна одбрана и на сите пријатели кои ја чуваат Украина во нашите срца и не приближуваат до победата“, напиша тој.

Би можело да ве интересира

Во секој момент знаеме каде се Путин и Пригожин тврди украинското разузнавање

Русија издаде налози за апсење на двајцата главни украински генерали

ВИДЕО: Путин ја обвини Украина за тероризам и се закани со одмазда

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Шефот на Вагнер го нападна Министерството за одбрана: Смрдливи бедници, што правите ?

Песков: Путин бил информиран за нападот

Ана Ололовска

Руски пратеник: Ова е најсериозниот напад врз Москва од Втората светска војна

Ана Ололовска