(ВИДЕО) Фокс Њуз за експлозијата на мостот „Виножито“: Ова е обид за терористички напад

Од:

Возило експлодира на мост што ги поврзува САД и Канада во близина на Нијагарините водопади, објави ФБИ. Инцидентот се случил на мостот Виножито еден ден пред Денот на благодарноста во САД, еден од најпрометните денови во годината.

Фокс њуз објави дека експлозијата на патниот премин САД-Канада кај Нијагарините водопади е обид за терористички напад, повикувајќи се на неименувани извори, пренесува Ројтерс. Новинската агенција понатаму јавува дека Фокс, повторно повикувајќи се на неименувани извори, наведува дека двете лица кои биле во автомобилот кој експлодирал се мртви, а граничниот агент е повреден.

Во меѓувреме, канцеларијата на градоначалникот на Нијагарините водопади, Роберт Рестајн, објави соопштение во кое се вели: „Имаше инцидент со возило кое доаѓаше во САД. Федералните власти моментално ја истражуваат ситуацијата“.

Очевидци изјавија дека слушнале експлозија и виделе чад непосредно пред да пристигне полицијата.

– Слушнавме дека нешто пукна, рече еден сведок и додаде „Видовме оган и голем, црн чад“.

Би можело да ве интересира

Почина жената која беше повредена во експлозијата во Параќин

Жена е тешко повредена во експлозија во Параќин

Судир меѓу полицијата и семејствата на исчезнатите во Ротердам: Уапсени двајца мажи

(ВИДЕО) Експлодира цистерна со гас во Монголија, има загинати и повредени

Горан Наумовски

Едно лице e повредно во експлозија на плинска боца во центарот на Куманово

Горан Наумовски

13 повредени во експлозијата кај Косовска Митровица: Меѓу нив има и деца

Горан Наумовски