nijagara

Свет

Ројтерс: Експлозијата кај Нијагарините водопади била резултат на невнимателно возење

А1он
Експлозијата на мостот Виножито што ги поврзува САД и Канада кај Нијагарините водопади најверојатно била предизвикана од невнимателно возење, јавува Ројтерс повикувајќи се на извори
Свет

Трудо: Канада ја сфаќа експлозијата на мостот „Виножито“ крајно сериозно

А1он
Канадскиот премиер Џастин Трудо изјави во канадскиот Парламентот дека властите ја сфаќаат ситуацијата крајно сериозно. Кабинетот на канадскиот премиер соопшти дека Канада е во контакт
Свет

(ВИДЕО) Фокс Њуз за експлозијата на мостот „Виножито“: Ова е обид за терористички напад

А1он
Возило експлодира на мост што ги поврзува САД и Канада во близина на Нијагарините водопади, објави ФБИ. Инцидентот се случил на мостот Виножито еден ден
Свет

(ВИДЕО) Експлозија на мостот „Виножито“ кај Нијагарините водопади, има загинати и повредени

А1он
Експлозија која се случи на мостот „Виножито“ кај Нијагарините водопади предизвика хаос долж границата, а сите четири копнени премини меѓу САД и Канада се затворени