ВИДЕО: ФБИ ја истражува смртта на млада американска политичарка

Од:

Политичарка од Њу Џерси беше застрелана во средата во близина на нејзиниот дом, а ФБИ ја истражува нејзината смрт. Полицијата ја пронашла Јунис Двамфор (30) во автомобилот со неколку прострелни рани. На местото на настанот била констатирана смрт.

Соседите сведочат дека слушнале четири истрели двапати. Откако Двамфор била застрелана, нејзиното возило се лизнало по ридот и удрило во паркирани автомобили. Кога погледнале од каде доаѓаат звуците, виделе како некој трча кон блиската шума објасни леден од луќето кои живеат во близина за американските медиуми.

Од обвинителството наведуваат дека се чини дека политичките ставови на жртвата не биле мотивот за убиството.

Детективите го пронашле телефонот на жртвата на местото на убиството. Како што рекоа, тие ги истражуваат личните, професионалните и верските аспекти од животот на жртвата.

Двамфор се сметаше за ѕвезда во подем во Републиканската партија.

Би можело да ве интересира

Полицијата во САД идентификуваше жена која беше убиена со чекан па запалена во 1991 година

Катерина Павлова-Николовска

САД: Украина ќе ги добие нашите тенкови Абрамс до есен

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Двајца студенти повредени во пукање во Тексас

Телото пронајдено во близина на имотот на осудениот американски адвокат ќе биде ексхумирано

Ана Ололовска

Администрацијата на Бајден е скептична за намерите на кинескиот претседател пред самитот со Путин

Ана Ололовска

САД продолжија да испраќаат шпионски летала над Црното Море