(ВИДЕО) Епска снимка: Торнадо остави пустош во Виетнам

Од:

Торнадо кое помина низ Јен Фонг, северна провинција во Виетнам уриваше згради, летаа дрвја и чадори и носеше се пред себе.

Шокантните снимки биле направени од возило кое постајано ја избегнувало опасната патека на движење на торнадото.

Иако никој не настрада во силните ветрови, од градот остана само пустош.

Куанг Тунг, инженер кој работел воблизина на градот за локалните медиуми изјави дека торнадото можело да се види дури од 4 километри.

Би можело да ве интересира

Ново торнадо во Кентаки, повторно има загинати

А1он

Бајден во посета на Кентаки за увид на штетата од торнадата

А1он

Виетнам ја осуди на девет години затвор својата најистакната активистка

А1он

ВИДЕО: Трагедијата во Кентаки е се поголема, расте бројот на жртвите

Гувернерот на Кентаки потврди за 64 жртви од торнадата во централниот дел на САД

А1он

Првиот директен лет од Виетнам до САД е закажан за 28 ноември

Ана Ололовска