(ВИДЕО) Торнадо во Франција уништи неколку куќи

Од:

На северозападот на Франција е забележано торнадо. Како што пишува „Монд“, торнадото уништи неколку куќи, но нема човечки жртви.

Во близина на Мајен, се формирало торнадо, додека во градот Лунас имало поплави кои уништиле неколку автомобили и куќи.

Би можело да ве интересира

Измамниците во Франција на старите лица им наплаќале од 300 до 2.100 евра за уништување на бубачки

Горан Наумовски

Бомгартнер: Патот по кој треба да се чекори е оној кон ЕУ

Брутално убиен навивач: Му забодеа нож во грб

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Туристи нападнати во близина на Ајфеловата кула, eден загина, двајца се повредени

Француски професор убиен затоа што покажувал карикатури на пророкот Мухамед

Горан Наумовски

Хорор во Франција: Си ги убил трите ќерки и се пријавил во полиција