(ВИДЕО) Експлодира цистерна со гас во Монголија, има загинати и повредени

Од:

Во Улан Батор, Монголија, дошло до експлозија на резервоар со 60 тони гас. Има загинати и повредени, но информациите за нивниот број се различни.

Порталот News.mn објави дека загинале шест лица, а десет се повредени, додека други локални медиуми објавија дека има 24 загинати, но оваа информација не е потврдена.

Противпожарни екипи, брза помош и полиција се на терен. Според изјавите на очевидци, по експлозијата пожарот брзо се проширил на околните автомобили, станбените згради и пазарот.

Би можело да ве интересира

Се запали цистерна во близина на бензиска пумпа на автопатот Велес-Градско – Пожарникарите спречиле да експлодира

(ВИДЕО) Во Кина: Експлозија на гас во ресторан, две лица загинаа, 26 се повредени

Горан Наумовски

Почина жената која беше повредена во експлозијата во Параќин

Жена е тешко повредена во експлозија во Параќин

Судир меѓу полицијата и семејствата на исчезнатите во Ротердам: Уапсени двајца мажи

Едно лице e повредно во експлозија на плинска боца во центарот на Куманово

Горан Наумовски