ВИДЕО: Додека куршуми летаа околу него, еден посетител на фестивалот во Лас Вегас стоеше и го пцуеше напаѓачот

Од:

За време на пукањето на фестивалот за кантри музика во Лас Вегас, додека луѓето испаничено бегаа, еден од посетителите застана реши да се спротивстави на напаѓачот.

Додека сите лежеа по земјата или бегаа, тој само ги испружи рацете и почна да го пцуе напаѓачот.

Би можело да ве интересира

Хамнеи: САД се однесуваат кон другите, исто како полицајците кон Флојд

Ана Ололовска

Папата Франциско го осуди расизмот во САД, но и насилните протести

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Бајден: Полицајците треба да пукаат во нога, а не во срце

Ана Ололовска

Џорџ Буш повика да се послушаат демонстрантите во САД

Ана Ололовска

Шојгу го повика Еспер да присуствува на парадата во Москва

Ана Ололовска

Партиската конвенција на Републиканците на друго место и со друг датум, Шарлот и август отпаднаа заради коронавирусот

Ана Ололовска