las vegas

Магазин

Полицијата во Лас Вегас истражува обвиненија за силување против Роналдо

Кристијан Ландов
Полицијата во Лас Вегас ќе спроведе истрага по обвинувањата на една жена која тврди дека Кристијано Роналдо ја силувал во 2009 година. Кетрин Мајорга тврди
Магазин

Ненси Синатра повика да бидат стрелани членовите на НРА

А1он
Ненси Синатра, ќерка на легендарниот пејач Френк Синатра, предизвика бура од реакции со нејзиниот коментар дека членовите на Американската асоцијација за оружје (НРА) треба да
Магазин

(ВИДЕО) Критики за „Кралот на Инстаграм“: Видел ранета жена за време на пукањето во Лас Вегас и избегал

А1он
Дан Билзериан својата светска популарност и 23 милиони следачи на Инстаграм ги стекна поради тоа што е нон-стоп во друштво на жени, а неговата куќа
Свет

Гугл, Фејсбук и Твитер дозволиле лажна статија да се појави за крвопролевањето во Лас Вегас

А1он
Фејсбук, Гугл и Твитер дозволиле статија со лажна содржина за извршителот на масовното убиство во Лас Вегас во неделата навечер. Статијата била објавена првично на