las vegas

Свет

ВИДЕО: Збеснат криминалец ја прескокна клупата и ја истепа судијката

А1он
Откако го одби неговото барање за кауција, судијката Мери Кеј Холтус од Лас Вегас беше нападната од криминалец за време на сослушувањето. На видеото кое
Магазин

„Мафијашкото“ езеро кај Лас Вегас се повлекува поради сушата, се појавуваат тела

А1он
Во езерото Мид во близина на Лас Вегас полицијата наоѓа се повеќе човечки останки. Бидејќи езерото почнало да се повлекува или да се намалува поради
Свет

(ВИДЕО) Четворица загинати при судир на два авиона во Лас Вегас

А1он
Четири лица загинаа откако два авиона денеска се судрија во близина на аеродромот „Норт Лас Вегас“. Авионот од типот „Пајпер ПА-46′ се подготвувал за слетување
Магазин

Почина и Зигфрид од славниот магионичарски двоец „Зигфрид и Рој“

А1он
Зигфрид Фишбахер, еден од членовите на светски познатата магионичарско-изведувачка двојка „Зигфрид и Рој“, починал вчера во неговиот дом во Лас Вегас на 81-годишна возраст, јавија
Магазин

Полицијата во Лас Вегас истражува обвиненија за силување против Роналдо

Кристијан Ландов
Полицијата во Лас Вегас ќе спроведе истрага по обвинувањата на една жена која тврди дека Кристијано Роналдо ја силувал во 2009 година. Кетрин Мајорга тврди
Магазин

Ненси Синатра повика да бидат стрелани членовите на НРА

А1он
Ненси Синатра, ќерка на легендарниот пејач Френк Синатра, предизвика бура од реакции со нејзиниот коментар дека членовите на Американската асоцијација за оружје (НРА) треба да