(ВИДЕО) Девојче е усмртено со нож пред трговскиот центар во Лондон

Од:

Петнаесетгодишно девојче почина откако утринава било избодено со нож пред трговскиот центар во Кројдон, Лондон (Велика Британија) потврди полицијата.

Полицијата во врска со нападот уапси тинејџер, а се сомнева дека ја познавал жртвата.

Би можело да ве интересира

Српската полиција го ликвидира двојниот убиец во село кај Мајданпек

Предраг Петровиќ

Почина бизнисменот Чедо Радомировиќ, им подлегна на повредите откако беше пронајден кај Орман

Предраг Петровиќ

Грозоморно убиство ја потресе Велика Британија: Со нож е убиен е 14-годишно девојче

Пронајден е осомничениот за убиството на сопругата и двете ќерки на коментатор на Би-Би-Си

Убиецот од Лондон со самострел уби мајка и две ќерки, третата ќерка случајно не била дома

Горан Наумовски

Сопругата и ќерките на познат новинар на Би-Би-Си убиени во напад во Лондон: Потрагата по напаѓачот се уште трае

Горан Наумовски