ВИДЕО: Авион се урна во град во Калифорнија, нема преживеани

Од:

Мал патнички авион, најверојатно „Лирџет 35“, се урна во градот Ел Кахон во областа Сан Диего во Калифорнија. Американските медиуми информираат дека нема преживеани патници, а нема жртви на местото каде што паднал авионот.

Засега не е познат бројот на жртвите во оваа несреќа, а авионот при падот ги уништил електричните кабли, оставајќи стотици жители на овој град без струја.

Авионот се урнал во близина на раскрсницата Пепер Драјв околу 19 часот по локално време и се запалил, јавуваат американските медиуми.

Канцеларијата на шерифот во Сан Диего соопшти дека авионот летал кон аеродромот Гилеспи Филд и дека истрагата е во тек, додека други детали за несреќата не се познати.

Луѓето се предупредени да го избегнуваат местото на несреќата.

Би можело да ве интересира

Трета масовна пукотница за три дена во Калифорнија, едно лице убиено

А1он

ВИДЕО: Момче му ја одзема пушката на убиецот од Калифорнија, објавена снимка од тепачката

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Седум мртви во нов масакр во Калифорнија

ВИДЕО: Напаѓач во Калифорнија уби 10 луѓе на прославата на кинеската Нова година

Горан Наумовски

Бајден во обиколка на Калифорнија погодена од серија смртоносни бури

Ана Ололовска

Тинејџерка и бебе брутално убиени во Калифорнија: Биле мета на банди поврзани со дрога

А1он