Трудо: Канада ја сфаќа експлозијата на мостот „Виножито“ крајно сериозно

Од:

Канадскиот премиер Џастин Трудо изјави во канадскиот Парламентот дека властите ја сфаќаат ситуацијата крајно сериозно.

Кабинетот на канадскиот премиер соопшти дека Канада е во контакт со американски претставници во врска со ситуацијата на границата.

Вoзило експлодира на мостот „Виножито“ што ги поврзува САД и Канада во близина на Нијагарините водопади, објави ФБИ.

Инцидентот се случи еден ден пред Денот на благодарноста во САД.

Причината за експлозијата се уште не е позната. Две лица во возилото загинаа, а еден граничен полицаец е повреден.

Би можело да ве интересира

Почина жената која беше повредена во експлозијата во Параќин

Жена е тешко повредена во експлозија во Параќин

Тела на три деца и две жени пронајдени во Манитоба

Судир меѓу полицијата и семејствата на исчезнатите во Ротердам: Уапсени двајца мажи

ВИДЕО: Мистериозен остаток од брод се појави на канадскиот брег

(ВИДЕО) Експлодира цистерна со гас во Монголија, има загинати и повредени

Горан Наумовски