Тригодишно момче и двајца возрасни се убиени на Флорида

Од:

Тригодишно дете и двајца возрасни се убиени во станбен комплекс на Флорида по расправија за продажба на куче, соопшти локалната полиција.

Меѓу нив настанала расправија, по што дошло до пукање. Три лица загинаа. Сведоците им кажале на полицајците дека двајцата мажи побегнале со автомобил.

Идентитетот на убиените и ранетите полицијата не го соопшти, ниту пак состојбата на ранетото дете.

Би можело да ве интересира

Осомничените за убиството на Вања Ѓорчевска донесени во Кривичниот суд

Палевски бегал во Турција истиот ден кога МВР ги приведе петмината осомничени за грабнување на Вања

Александар Тодески

Кочо Анѓушев и неговата фамилија ставени на црната листа на САД

А1он

Заврши исказот на таткото на Вања: Негира дека давал информации на Палевски

Александар Тодески

Таткото на Вања оди во притвор: Судот го прифати предлогот на обвинителството

Распишана меѓународна потерница за Љупчо Палевски

Александар Тодески