Трамп: Убиецот од Лас Вегас е ментално болен човек

Од:

Претседателот на САД Доналд Трамп оцени дека напаѓачот од Лас Вегас, Стивен Педок, е „ментално болен човек“.

– Тој е човек со нарушено ментално здравје. Станува збор за многу, многу болна личност, нагласи Трамп.

Претседателот на САД синоќа во дворот на Белата куќа и оддаде почит на жртвите од Лас Вегас со едноминутно молчење.

Во вчерашниот масакр во Лас Вегас загинаа 59 лица, а 515 беа повредени.

Би можело да ве интересира

Католички вашингтонски надбискуп: Трамп ги прекрши верските принципи

Ана Ололовска

Експеримент на Твитер: Корисник го пишувал истото што и Трамп и бил суспендиран по само три дена

Ана Ололовска

Хамнеи: САД се однесуваат кон другите, исто како полицајците кон Флојд

Ана Ололовска

Папата Франциско го осуди расизмот во САД, но и насилните протести

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Бајден: Полицајците треба да пукаат во нога, а не во срце

Ана Ололовска

Џорџ Буш повика да се послушаат демонстрантите во САД

Ана Ололовска