Трамп остави можност за ублажување на санкциите против Иран

Од:

Американскиот претседател Доналд Трамп остави отворена можност САД да ги ублажат санкциите против Иран.

Тој изрази уверување дека Иран сака да постигне договор со Вашингтон во врска со својата нуклеарна програма.

– Ќе видиме што ќе се случи, рече Трамп одговарајќи на новинарско прашање за можноста САД да ја ублажат кампањата на „максимален притисок“ врз Иран.

Би можело да ве интересира

Помпео: Русија се обидува да го растури сојузништвото на САД со Европа

А1он

Бајден ја одбра Камала Харис да „трча“ со него како кандидатка за потпретседател на Демократите

А1он

СЗО: На американскиот континент секојдневно по 100 илјади случаи на коронавирус

А1он

Азар за руската вакцина против Ковид-19: Важна е ефективноста а не да се биде прв

А1он

Трамп за кинескиот претседател: Ми се допаѓаше, но сега не се чувствувам така

А1он

ВИДЕО: Полицајци во САД му ставаат лисици на осумгодишно дете и го апсат

А1он