Сопругата на Нетанјаху прифати спогодба со обвинителството

Од:

Сопругата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, Сара, прифати спогодба со Обвинителството во судски случај за трошење државни пари.

Таа е обвинета дека потрошила повеќе од 100.000 долари државни пари за скапи вечери.

Сара Нетанјаху ќе плати околу 15.000 долари со цел да се отфрлат обвинувањата дека трошела големи суми на пари во луксузни ресторани за вечери со пријателите и семејството, и покрај тоа што во резиденцијата на премиерот е вработен готвач.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Сопругата на Нетанјаху го фрли лебот од дочекот во Киев

Ана Ололовска

Тројца Палестинци убиени на границата меѓу Појасот Газа и Израел

Израелскиот крал на дрогата побегна од киевскиот аеродром за време на депортацијата

Американската конгресменка не сака да влезе во Израел врз „хуманитарна основа“

Израелски полицајци убија Палестинец кој извел напад со автомобил

Медиуми: Израел и ОАЕ на тајни состаноци за Иран