Снимател на Би-би-си нападнат на митинг на Трамп

Од:

Еден поддржувач на американскиот претседател, Доналд Трамп нападна снимател на Би-би-си за време на митингот на претседателот во Ел Пасо, на границата со Мексико.

Како што јави Би-би-си, маж, кој носел качкет со слоганот „Да ја направиме Америка поголема“, го туркал и пцуел снимателот Рон Скинс, пред да биде отстранат од обезбедувањето.

Скинс изјави дека „бил турнат многу силно“, дека не го забележал моментот кога човекот тргнал кон него и дека не знал што се случува.

Трамп го видел нападот и веднаш реагирал, кревајќи го палецот за да провери дали е добро Скинс. Откако се уверил дека се е во ред со снимателот, Трамп го продолжил говорот.

Би можело да ве интересира

Како доларот ја зајакна позицијата на американскиот претседател Доналд Трамп

Се појави уште еден укажувач против Трамп

А1он

Трамп: Ким рече дека по завршувањето на воената вежба ќе престанат и ракетните проби

А1он

(ВИДЕО) Остар одговор на Трамп кон конгресменката муслиманка: Нема да заборавиме

Предраг Петровиќ

Трамп: Вечерата со известувачите е негативна, јас сакам позитивни работи

Трамп казни три централноамерикански држави поради мигрантите