Силен земјотрес во Мексико

Од:

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала вечерва го погоди Мексико, јавува EMSC.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на градот Куалута на длабочина од десет километри.

Засега нема информации за причинета материјална штета.

Би можело да ве интересира

Земјотрес почувствуван во Дебар и околината, епицентарот во Албанија

Земјотрес со јачина од 5,8 степени по Рихтер ја погоди границата меѓу Киргистан и Кина

Земјотрес во Бугарија

Земјотрес почувствуван во Струга и околината

Горан Наумовски

Силен земјотрес ја погоди Русија

Силен земјотрес во Италија