Силен земјотрес во Италија

Од:

Земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала е регистриран нешто пред 15:00 часот по наше време во Италија.

Земјотресот бил на 13 километри од Парма.

Според првите информации бил на длабочина од 20 километри. Засега нема информации за материјална штета.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Триесетина повредени во несреќа на пристаниште во Италија

Горан Наумовски

Земјотрес го погоди денеска грчкиот остров Самос

Земјотрес кај Чачак

Силен земјотрес го погоди Мексико

Земјотрес во БиХ, епицентарот во околината на Мостар: „Добро се стресе!“

Бројот на жртвите од експлозијата во хидроцентралата крај Болоња се зголеми на седум