Силен земјотрес во Чиле

Од:

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска градот Антофагаста во Чиле, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

dobivaj vesti na viber

Земјотресот бил на длабочина од 146 километри, соопшти EMSC.

Засега нема информации за евентуални жртви или материјална штета.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Земјотрес во Анталија

Силен земјотрес го погоди Хондурас

Земјотрес во Косово почувствуван во Скопје и околината

Силен земјотрес го погоди Чиле

На 59-годишнината од земјотресот, Гаревски им даде нова можност на скопјани да опишат што преживеале

Маја Илиевска-Пачемска

Владина делегација положи свежо цвеќе на споменикот на жртвите од катастрофалниот земјотрес во Скопје