Силен земјотрес од 6,1 на границата на Тајланд и Лагос

Од:

Силен земјотрес ја погоди областа близу границата меѓу Тајланд и Лаос, но засега нема извештаи за жртви, и не е направена голема материјална штета.

dobivaj vesti na viber

Институтот за геолошки истражувања на САД соопшти дека земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала ја потресе областа на длабочина од 10 километри во 6,50 часот по локално време.

Жителите од областа во близина на епицентарот на земјотресот велат дека имало неколку последователни земјотреси.

Земјотресот беше почувствуван низ северниот дел на Тајланд дури и до Бангкок.

Би можело да ве интересира

Најмалку еден човек загина при напад врз полициски комплекс во Тајланд

А1он

Лидерот на Хонг Конг позитивен на коронавирус по самитот на АПЕК на Тајланд

А1он

Тригодишно девојче го преживеа масакрот во Тајланд

Горан Наумовски

Само едно дете го преживеа масакрот во Тајланд, семејства се собираат околу градинката држејќи детски играчки во рацете

А1он

(ВИДЕО) Грозоморни детали за масакрот на Тајланд: Убиени бремена негувателка и двегодишни деца

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Први снимки по страшниот масакр во Тајланд: Одекнува липање пред градинка

А1он