Lagos

Свет

Засега три жртви во урнатата 21-катница во Лагос, во која имало околу 40 работници

А1он
Најмалку три лица загинале во урнатата повеќекатница во изградба во комерцијалната престолнина на Нигерија, Лагос, а се стравува дека уште десетици други се наоѓаат затрупани