ВИДЕО: Русин скокна во смрт од храм на Тајланд

Од:

Русин загина откако вчеравечер падна од врвот на пагода во областа Муанг во провинцијата Пукет. Полицијата добила дојава дека посетител, чие име не се наведува, се качил на покривот на пагодата во Ват Чаитарарам, познат и како Ват Чалонг, во тамбон Чалонг од Пукет.

Полицијата и спасувачите се обидувале да го убедат да се симне, бидејќи стравувале дека може да скокне и да се убие.

По неуспешните убедувања, спасувачкиот персонал се обиде да го дофати, но тој скокнал. Паднал на безбедносните перничиња, но имал тешки повреди. Лекарите веднаш го префрлиле во болницата Вачира Пукет во Пукет.

Лекарите не успеале да му го спасат животот.

Би можело да ве интересира

Тројца Хрвати се повредени во сообраќајна несреќа во Тајланд

Горан Наумовски

Експлозија во фабрика за огномет во Тајланд: Најмалку 23 лица загинаа

ВИДЕО: Во експлозија на магацин со пиротехнички материјали на Тајланд има 12 мртви

Катерина Ѓуровски

Германски бизнисмен крвнички е убиен, бил мачен, а потоа и распарчен, неговото тело e пронајдено во замрзнувач

Жена на аеродромот во Бангкок се заглави на подвижна лента, на лице место и отсекоа нога

Воспитувачки користеле дрога за да ги заспијат децата во Талјанд

Горан Наумовски