Силен земјотрес ја погоди Русија

Од:

Силен земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја погоди Русија.

Епицентарот бил во близина на островите Курисал.

Засега нема информации за жртви и материјална штета.

Би можело да ве интересира

Русите бесни поради одлуката на САД за нова помош за Украина: „Ова ќе заврши со понижување“

Орце Костов

Земјотрес го погоди денеска грчкиот остров Самос

Почина еден од пилотите на рускиот воен авион кој се урна во Ставропол

Горан Наумовски

Земјотрес кај Чачак

Силен земјотрес го погоди Мексико

Русија: Водостојот на реката Тобол достигна „опасно ниво“