Силен земјотрес ја погоди Јапонија

Од:

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала ја погоди Јапонија, јавува EMSC.

Земјотресот е регистриран во близина на јужниот брег на Хоншу, на девет километри од Ито.

Земјотресот се случил на длабочина од 166 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес го погоди регионот на Синџан во Кина

Силен земјотрес го погоди Њујорк; Пристигна итно известување

Предраг Петровиќ

Кина ја погоди земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала

По силниот, уште два помали земјотреси ја погодија Црна Гора: „Силно се почувствува во Никшиќ“

Горан Наумовски

Силен земјотрес во Црна Гора

Силен земјотрес ја погоди Грција, тлото се стресеше и во Турција