Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Од:

Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди северниот дел на Аргентина.

Германскиот истражувачки центар за геонауки (ГФЗ) објави дека тлото се затресе во провинцијата Сантијаго дел Естеро, пренесе Ројтерс.

ГФЗ соопшти дека земјотресот бил на длабочина од 575 километри.

Би можело да ве интересира

Земјотрес во Србија

Земјотресот ја погоди Србија

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Чиле

Горан Наумовски

Земјотрес со јачина од 5,8 степени го погоди Бангладеш

Горан Наумовски

Земјотрес ја погоди областа кај Кршко во Словенија

Земјотрес ја потресе централна Италија