Силен земјотрес го погоди Чиле

Од:

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала го погоди Чиле.

Епицентарот на земјотресот бил на 28 километри северозападно од градот Токопиље, односно 162 километри западно-северозападно од градот Калам, кој има 143.000 жители, на длабочина од 26 километри.

Земјотресот се случил во 13.21 часот по локално време.

Засега нема извештаи за евентуални жртви или материјална штета.

Би можело да ве интересира

Земјотрес го погоди денеска грчкиот остров Самос

Земјотрес кај Чачак

Силен земјотрес го погоди Мексико

Земјотрес во БиХ, епицентарот во околината на Мостар: „Добро се стресе!“

Силен земјотрес го погоди регионот на Синџан во Кина

Силен земјотрес го погоди Њујорк; Пристигна итно известување

Предраг Петровиќ