Се запали камперско возило во Флорида, загинаа пет кучиња

Од:

Пет кучиња загинаа во вторникот на Флорида, САД, откако се запали приколка пред саемот за кучиња во Тампа. Минувачите забележале како излегува чад од отворот на паркирано камперско возило. Некои од нив се обиделе да влезат во возилото, но биле совладани од чад, додека други повикале 911, соопштија локалните пожарникари.

Тие го изгаснале пожарот кога пристигнале на местото на настанот, но сопственикот на возилото на истражителите им рекол дека во возилото имало пет боксери и дека сите загинале. Никој друг не беше повреден.

Кучињата требаше да се натпреваруваат во Sunshine State Cluster, шоу организирано од локалните одгледувачници од Флорида.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Крвава Ноќ на вештерките на Флорида: двајца мртви, 18 повредени

Катерина Ѓуровски

Близначки пронајдени мртви во кутија за играчки на Флорида: Се задушиле објаснува мајката

(ВИДЕО) Драматични снимки од Флорида, се е под вода: „Ситуацијата е крајно опасна“

(ВИДЕО) Драма на лет за Флорида: Четири лица повредени во авион поради силни турбуленции

ВИДЕО: 18-месечно девојче од Флорида почина од жештина заборавено во автомобил

(ВИДЕО) Неверојатна снимка: Шимпанзо кое го помина целиот живот во кафез првпат го виде небото