Близначки пронајдени мртви во кутија за играчки на Флорида: Се задушиле објаснува мајката

Од:

Близначки на возраст од четири години биле пронајдени мртви во кутија за играчки во семејниот дом во Џексонвил, Флорида. Нивната мајка Сејди Мајерс на Фејсбук објаснила дека близначките Аурора и Келан на 25 август се разбудиле среде ноќ за да си играат, а потоа заспале во кутијата, пренесува NBC.

„За време на спиењето, една од нив сигурно се мрднала или удрила во кутијата и тоа предизвикало затворање на капакот на оваа стара кутија од кедрово дрво“, напиша Мајерс на Фејсбук. „Полека им снемало кислород за неколку часа и умреа“, додаде таа. .

Мајерс рече дека следното утро таа, нејзиниот сопруг и нивните две најстари деца сфатиле дека близначките не се во нивните кревети и тогаш нивниот постар брат ги нашол во кутија.

Знаев дека нешто не е во ред, но исто така брзо сфатив дека е предоцна“, напиша Мајерс.„Секогаш внимавав децата да не се заклучат внатре, но за жал кутијата е херметички затворена и да не е заклучена“, опишала неутешната мајка.

Од полицијата во Џексонвил велат дека децата биле во несвест кога полицијата и брзата помош пристигнале на местото на настанот, и покрај обидите за реанимација, тие биле прогласени за мртви.

„Во овој момент не знаеме дали ова е несреќа или злосторство“, изјави поручникот за NBC.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Крвава Ноќ на вештерките на Флорида: двајца мртви, 18 повредени

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Драматични снимки од Флорида, се е под вода: „Ситуацијата е крајно опасна“

(ВИДЕО) Драма на лет за Флорида: Четири лица повредени во авион поради силни турбуленции

ВИДЕО: 18-месечно девојче од Флорида почина од жештина заборавено во автомобил

(ВИДЕО) Неверојатна снимка: Шимпанзо кое го помина целиот живот во кафез првпат го виде небото

Се запали камперско возило во Флорида, загинаа пет кучиња

Горан Наумовски