САД ставија 22 земји на „опасната“ листа, во кои не е препорачливо да се патува

Од:

Американскиот Центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) вчера издаде препорака до американските граѓани да не патуваат во 22 земји и територии поради коронавирусот.

dobivaj vesti na viber

Британските медиуми пренесуват дека, меѓу другите, на американските граѓани им се советува да не патуваат во Израел, Австралија, Египет, Албанија, Аргентина и Уругвај….

ЦДЦ ја крена својата препорака на повиско „четврто ниво, за многу висок ризик“ од патување, објаснувајќи дека треба да се избегнува патување до ризични дестинации, вклучувајќи ги Панама, Катар, Бахамите, Бахреин и Боливија.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Германскиот министер за здравство предупредува дека пандемијата на коронавирусот не е завршена

Ана Ололовска

Пентагон: САД го уништија своето последно хемиско оружје

Ана Ололовска

Ковид-19 се шири во САД, но хоспитализациите се намалени

Ана Ололовска

САД го осудија можното воведување смртна казна против продемократските и антивоени активисти во Белорусија

Ана Ололовска

САД повторно ја отворија Амбасадата во Киев

Ана Ололовска

Ќерката на американскиот претседател позитивна на коронавирусот

Ана Ололовска