САД бараат СБ на ОН в понеделник да расправа за Иран

Од:

САД побараа од Советот за безбедност на ОН состанок в понеделник зад затворени врати посветен на Иран.

„Ќе го известиме Советот за последните случувања со Иран и ќе претставиме дополнителна информација од нашата истрага за неодамнешните саботажи врз танкери“, се вели во нота на мисијата на САД во ОН до колегите од Советот.

Би можело да ве интересира

Гренел: САД подготвуваат нови санкции за Северен поток -2

А1он

Венецуела со авиони ги штити иранските танкери

А1он

Песков: Размената на обвинувања помеѓу САД и Кина е невкусна

А1он

Стапи во сила забраната за влез на граѓани од Бразил во САД

А1он

ВИДЕО: По десетнеделен карантин Бајден во посета на меморијалниот споменик

Ана Ололовска

Трамп го одбележа Денот на сеќавањето

А1он