САД бараат СБ на ОН в понеделник да расправа за Иран

Од:

САД побараа од Советот за безбедност на ОН состанок в понеделник зад затворени врати посветен на Иран.

„Ќе го известиме Советот за последните случувања со Иран и ќе претставиме дополнителна информација од нашата истрага за неодамнешните саботажи врз танкери“, се вели во нота на мисијата на САД во ОН до колегите од Советот.

Би можело да ве интересира

Почна вториот ден распити за отповикувањето на Трамп

Адвокатите на Трамп побараа од Врховниот суд да го прекине објавувањето на неговите даночни пријави

Ана Ололовска

Асад ќе бара отштета од САД за кражбата на сириска нафта

Ана Ололовска

Еспер: Сеул да преземе поголеми трошоци за американските сили во земјата

Ана Ололовска

Пелоси го обвинува Трамп за уцена

Ана Ололовска

Путин: Го очекувам Трамп во Москва за Денот на победата

Ана Ололовска