Русија: Во експлозијата, предизвикана од напад на два дрона, оштетена е управната зграда на нафтоводот

Од:

Во експлозијата, која беше предизвикана од нападот на два дрона во руската област Псков во близина на границата со Белорусија, оштетена е административната зграда на нафтоводот, изјави денеска локалниот гувернер Михаил Ведерников.

Ведерников на Телеграм напиша дека нема жртви во нападот. Конечните заклучоци за нападот ќе бидат достапни откако истражната група ќе ги достави резултатите од истрагата, рече Ведерников.

Ведерников не ја обвини Украина за нападот, но Москва претходно го обвини Киев за слични инциденти.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Едно лице загина откако цистерна со нафта експлодира на автопат во Алабама

Се запали цистерна во близина на бензиска пумпа на автопатот Велес-Градско – Пожарникарите спречиле да експлодира

СБУ: Украински беспилотни летала погодија 12 руски рафинерии за нафта од почетокот на војната

(ВИДЕО) Во Кина: Експлозија на гас во ресторан, две лица загинаа, 26 се повредени

Горан Наумовски

Почина жената која беше повредена во експлозијата во Параќин

Жена е тешко повредена во експлозија во Параќин