Русија: САД да ги прекине непријателските летови

Од:

Еден ден по инцидентот над Црното Море, Русија ги повика САД да ги прекинат „непријателските летови“, пренесува АФП. Да потсетиме, вчера имаше близок контакт меѓу рускиот ловец Су-27 и американскиот воен дрон MQ-9 Reaper. Пентагон тврдеше дека станува збор за „рутински лет“, додека Русија го нарече инцидентот „провокација“.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Американец падна во урнат мост поради инструкции на Гугл мап и се удави

Русија: На наша територија се урна бомбардер Су-34

Пронајдени се остатоци од исчезнатиот „невидлив“ американски авион

Горан Наумовски

Во САД: Исчезна „невидлив“ воен авион, армијата ги моли граѓаните за помош

Во САД: Полицајци се потсмеваат на девојка која нивен колега ја прегази на пешачки

(ВИДЕО) Невидено понижување на новата американска политичка ѕвезда: Обезбедувањето ја избрка од театар, објавена снимка