Русија: Го гранатираат нашиот регион што се граничи со Украина

Од:

Рускиот Белгородски регион беше гранатиран објавија локалните власти. На жителите на пограничниот град Шебекина властите им рекоа да бараат засолниште во подрумите.

Белгород, голем руски регион кој граничи со Украина, беше нападнат неколку пати во последните недели. Москва ја обвинува Украина за нападите, но Киев се оградува од нив. Две проукраински милитантни групи ја презедоа одговорноста за нападите.

Би можело да ве интересира

„Забраната за влез на автомобили со руски регистарски таблички во земјите на ЕУ е нацизам“

Објавен таен документ: Ова се целите на САД во Украина

Министрите за надворешни работи на ЕУ на состанок во Киев

„Идиоти“, „високорангирани морони“ и „уште една будала“

Катерина Ѓуровски

Синот на Пригожин се обидува да го преземе Вагнер

Катерина Ѓуровски

Колку чини војната во Украина – ден на бојното поле Америка го плаќа со 86 милиони долари