Пукање во базата на американските воздухопловни сили во Монтана

Од:

Воздухопловната база Малмстром во Монтана е „заклучена“ поради активна тревога.

Фејсбук страницата на базата нареди нејзиниот персонал да се евакуира, објави КТВХ, иако не беа објавени дополнителни детали.

И на локалните училишта им е наредено да се евакуираат додека се испитува алармот.

Би можело да ве интересира

САД: Очекуваме Иран да го нападне Израел

Од возило во движење пукано кон куќа во Тетово, нема повредени

САД: Му кажавме на Иран дека не учествуваме во нападот на конзулатот во Дамаск

Невреме во југоисточниот дел на САД: Едно лице загина, повеќе од 100.000 без струја

ВИДЕО: Лидерот на култ кој уби и распарчи две деца се соочува со смртна казна

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Најмалку две лица се застрелани во Филаделфија додека луѓето го славеле Рамазан Бајрам