Почна да работи социјалната мрежа на Трамп

Од:

TRUTH Social, социјалната мрежа на Доналд Трамп од денеска е достапна на Apple. Мрежата претставува нов медиумски канала на поранешниот американски претседател кому му е забранет пристапот на другите интернетски платформи.

Апликацијата стана достапна нешто по полноќ по американско време и автоматски се инсталираше на уредите Apple на корисниците кои се пријавиле претходно.

Апликацијата на мобилните уреди се појавува под името MAGA Hub е копија на Инстаграм и на неа можат да се објавуваат приказни и класични објави.

Би можело да ве интересира

Сослушување за нападот на Капитол, Трамп обвинет за државен удар

Катерина Павлова-Николовска

Маск ќе го одблокира Трамп на Твитер

А1он

Трамп планирал да ги уништи нарко-картелите во Мексико со ракетни напади

Групацијата „Трамп“ навреме не доставила документи до Судот, ќе плаќа пенали од десет илјади долари дневно

Трамп го повика Путин да ги објави сите штетни информации за семејството на Бајден

Катерина Павлова-Николовска

Ако биде повторно избран за претседател, Трамп ќе ги помилува осудените за упадот во Капитол