Почина тинејџерот кој беше застрелан од другар на училиште во Германија

Од:

Тинејџер кој беше ранет со пиштол од другар во училиште во Офенбург, Германија, почина денеска во болница, соопшти полицијата.

Осомничениот малолетник по инцидентот е уапсен.

Во четвртокот наутро полицијата започна голема операција во училиште во северниот дел на Офенбург.

Околу 180 ученици првично останаа во училниците, но потоа беа изнесени од зградата и згрижени од психолози.

Тие подоцна им беа предадени на нивните родители.

Би можело да ве интересира

Спречен терористички напад во Германија

Манекенката Ирина Двизова и ќерката Дијана (15) се убиени во близина на хотел во Бодрум

Еден од осомничените за убиството во „Шиша бар“ излезе од притвор: Определени се мерки за претпазливост

Убиена жена во кочанското село Бели, осомничен синот

Во Франција: Вооружени со ножеви нападнаа селски фестивал, убиено момче, ранети 18 лица

Горан Наумовски

Претреси во четири германски сојузни покраини, акција против радикалните исламисти