(ВИДЕО) Германската полиција спречи можен масакр во Хамбург

Од:

Засега непознат напаѓач денеска во Хамбург со секира се обиде да упадне во фан зоната на ЕП, меѓу навивачите на Холандија. Масакрот бил спречен со брзата реакција на полицијата. Сè се случило на аголот на Рипербан и Талштрасе, каде што полицијата ги извадила пиштолите и го застрелала напаѓачот.

На само 200 метри се наоѓаше фан зоната, каде имаше огромен број холандски навивачи.

Натпреварот се игра на Volksparkstadion, каде ХСВ ги игра своите натпревари во Бундес лигата и други натпреварувања.

Би можело да ве интересира

Германија го повика турскиот амбасадор на разговор поради прославата на Демирал на ЕУРО

Катерина Ѓуровски

Судир меѓу полицијата и демонстрантите на конгресот на АфД, не се знае дали има повредени

Горан Наумовски

Се зголемува бројот на антисемитски инциденти во Германија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Во Германија: Полиција влезе во училишна зградата, учениците затворени во училниците

Горан Наумовски

ВИДЕО: Во Данска се гради најголемиот подводен тунел во светот

Германски полицаец загина, а друг е тешко повреден додека го обезбедувале Виктор Орбан

Горан Наумовски