Петнаесетгодишно девојче од Русија на забавата испила силен алкохол, следниот ден починала

Од:

Петнаесетгодишно девојче почина од труење со алкохол на нејзината роденденска забава во село во Трансбајкалската област, во југоисточниот дел на Сибир, соопштија регионалните власти.

Истрагата утврдила дека девојката на роденденската забава со другарките испила силен алкохол, поради што и се слошило и починала следниот ден, пренесува РИА Новости.

„Според првичните информации, смртта е последица од труење со алкохол“, се вели во соопштението.

Инспекторите наредиле лекарски преглед за да се утврдат причините за смртта.

Би можело да ве интересира

Викторија Нуланд: Ќе воведеме нови санкции против Русија

Силен земјотрес ја погоди Русија

(ВИДЕО) Балерина донираше 50 долари за помош на Украина, сега и се закануваат 20 години затвор

Како помош за африканските земји, Русија испорача 200.000 тони пченица

Русија го означи Радио Слободна Европа како „непожелна организација“

Жена од Скопје починала на паркинг во Кисела Вода