pocinala

Свет

Петнаесетгодишно девојче од Русија на забавата испила силен алкохол, следниот ден починала

А1он
Петнаесетгодишно девојче почина од труење со алкохол на нејзината роденденска забава во село во Трансбајкалската област, во југоисточниот дел на Сибир, соопштија регионалните власти. Истрагата