Песков: Путин бил информиран за нападот

Од:

Владимир Путин работи во Кремљ и беше информиран за нападите со беспилотни летала врз Москва, изјави неговиот портпарол Дмитриј Песков.

Песков, исто така, рече дека руското Министерство за противвоздушна одбрана и одбрана постапиле добро за време на нападот и додаде дека во моментов нема планови рускиот лидер да го коментира нападот со беспилотно летало.

Портпаролот понатаму тврди дека зад нападот стои „киевскиот режим“.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Руски авион Суперџет се урна во Подмосковље, загинаа сите членови на екипажот

(ВИДЕО) Зеленски: Сите ги чекате изборите во САД, Украина не може да чека до нември

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Хезболах со дрон ги снимал израелските воени бази и го објави видеото

(ВИДЕО) Украинските партизани објавија снимка: Ја саботиравме клучната пруга во Русија

ВИДЕО: Украинците го возвратија ударот, испратија десетици дронови на Русија

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Украина во шок по нападот на Киев, десетици мртви и стотици повредени: Се очекува реакција од НАТО

Катерина Ѓуровски