Обама е заразен со коронавирус

Од:

Поранешниот американски претседател Барак Обама потврди дека бил позитивен на тестот за Ковид-19 и додаде дека се чувствува добро покрај тоа што го „гребе“ грлото.

„Ме гребе грлото неколку дена, инаку се чувствувам добро. Мишел и јас сме благодарни што се вакциниравме и го зајакнавме имунитетот, а таа на тестот беше негативна“, напиша Обама на Твитер.

Би можело да ве интересира

Научниците алармираат поради новата варијанта на Ковид-19

Горан Наумовски

Прва тужба во Германија поради последиците од вакцината против корона на Фајзер

Ана Ололовска

Кинески научник: Можно е пандемијата да започнала со истекување на вирусот од лабораторија

Ана Ололовска

СЗО прогласи крај на пандемијата на коронавирус

Ана Ололовска

Шефот на СЗО: Не можеме да знаеме како настанала короната додека Кина не ги објави своите податоци

Ана Ололовска

Се појавија нови информации за потеклото на короната: СЗО бара Кина да ги објави

Катерина Ѓуровски