Началникот на ГШ на израелска армија и двајца генерали во самоизолација

Од:

Началникот на Генералштабот на израелската армија Авив Кохави и двајца други генерали од денеска се во самоизолација по состанок со офицер кој подоцна бил тестиран позитивен на Ковид-19, соопшти војската.

Средбата се одржала на 22 март, што значи дека треба да останат во карантин до крајот на оваа недела, освен ако нивните тесотви на коронавирусот не бидат позитивни.

Кохави ќе биде во изолација во својата канцеларија и ќе работи нормално за ова време.

Пред него и уште двајца генерали се во самоизолација.

За генерал-мајорот Ахарон Халиву кој е директор на Дирекцијата за операции во израелската војска, ова е втора изолација овој месец.

Би можело да ве интересира

Британски пилот заболен од Ковид-19, по 243 дена лекување излезе од болница

А1он

Индекс: Хрватска има повеќе умрени од коронавирусот од Кина

Ана Ололовска

Белгискиот виролог Ван Ранст ги критикува богатите земји за вакцините

Ана Ололовска

„Дер Шпигел“ го објави нацрт-планот на Меркел за уште построг локдаун до средината на февруари

Ана Ололовска

Уапсени и казнети тројца Грци- одбиле да им се направи рапид тест при влез во Грција

Ана Ололовска

ЕУ грантови од 70 милиони евра за Западен Балкан за вакцини против Ковид-19

Ана Ололовска