На Тајланд 102 нови случаи на Ковид-19, уште три смртни случаи

Од:

На Тајланд се регистрирани 102 нови случаи на коронавирусот и уште три смртни случаи, соопшти денеска Министерството за здравство на земјата.

Така, вкупниот број случаи на коронавирус во земјата е зголемен на 2.169, со 23 жртви.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Мајмуни „окупираа“ тајландски град, властите почнаа лов

Тројца Хрвати се повредени во сообраќајна несреќа во Тајланд

Горан Наумовски

Експлозија во фабрика за огномет во Тајланд: Најмалку 23 лица загинаа

Научниците алармираат поради новата варијанта на Ковид-19

Горан Наумовски

ВИДЕО: Во експлозија на магацин со пиротехнички материјали на Тајланд има 12 мртви

Катерина Ѓуровски

Германски бизнисмен крвнички е убиен, бил мачен, а потоа и распарчен, неговото тело e пронајдено во замрзнувач