Крвава сцена во Будимпешта, маж избодел тројца полицајци, едниот почина во болница

Од:

Маж избодел тројца полицајци доцна вчера во Будимпешта, а еден од полицајците подоцна починал во болница, јавува Ројтерс.

Осомничениот се обидел да влезе во стан во станбена зграда во Будимпешта кога била повикана полиција.

Додека тројца полицајци се обидувале да го приведат, мажот ги избодел и се обидел да истрча на улицата, при што четвртиот полицаец го застрелал во ногата.

На местото на настанот се собрала многу полиција, а унгарскиот Индекс пренесува дека на местото на злосторството пристигнале најмалку триесет полициски автомобили.

Би можело да ве интересира

Посебен режим на сообраќај утре во општина Аеродром

Автомобил влета во пешаци во Будимпешта: Има повредени

Полицијата повторно го фати 92-годишниот возач од Сливен како вози без дозвола, овој пат му го одзеде автомобилот

Орце Костов

За шест часа во Скопје МВР казни 129 возачи, 27 од нив возеле без возачка дозвола

Претреси кај 53 лица во 29 општини и во Скопје, уапсени се 26 лица

Наставник претепал ученик во Тетово

А1он