Корисници на социјалните мрежи зачудени: Хари и Меган одбија да ја пеат националната химна

Од:

Принцот Хари повторно му пркоси на кралското семејство на погребот на својата баба. Имено, „бунтовниот принц“ наводно бил снимен како ја држи устата затворена за време на интонирањето на националната химна.

dobivaj vesti na viber

Химната која сега гласи „Бог спаси го кралот“, поради монархијата на чело со кралот Чарлс III, беше свирена во одреден момент за време на погребната церемонија. Додека милиони луѓе ја следеа церемонијата во живо, набрзо почнаа да кружат теории на социјалните мрежи дека Хари одбил да ја пее националната химна, додека други сугерираа дека ниту неговата сопруга Меган Маркл не ја пеела.

„Дали само јас приметив или Хари и Меган не ја пееја националната химна“, праша еден корисник. На ова прашање следеле одговори од оние кои го забележале истото, пишува Мирор.

Да потсетиме, денеска за време на церемонијата принцот Хари заедно со неговиот вујко принцот Ендрју беа јавно понижени од кралското семејство. Имено, додека останатите членови на кралското семејство во поворката што го следеше ковчегот шетаа облечени во војнички униформи, двајцата одеа до нив во обични одела.

Тој детаљ не им избега на британските таблоиди, кои сугерираат дека ова појасно од кога било ја отсликува состојбата на нивното семејство.

Тие велат дека овој потег на сите им ставил до знаење дека принцот Ендру, кој е омразен поради сексуални навреди, и принцот Хари, омразен поради напуштањето на семејството и откривањето на неговите мрачни тајни, имаат еднаква позиција во очите на другите членови на кралското семејство. .

Исто така, за време на поворката, Хари и Меган одеа зад нивните деца, принцезата Шарлот и принцот Џорџ, наместо Вилијам и Кејт.

Би можело да ве интересира

Хари имал расправија со неговиот татко на денот на погребот: „Меган не е добредојдена“

А1он

Одвај го издржаа денот: Кралот Чарлс на работ на солзи, заплака и Меган, Хари изостана од погребниот говор

А1он

Австралиска сенаторка ја нападна Меган Маркл: Еден ден Хари ќе зажали што се ожени со неа и што ја прекина врската со кралското семејство

А1он

Меган Маркл не можеше да ги задржи солзите додека го носеа ковчегот на кралицата

А1он

Принцовите повторно јавно понижени од своето семејство: Хари ставен во ист кош со својот блуден вујко Ендру

А1он

ВИДЕО: Вилијам и Хари го предводеа историското бдеење на внуците покрај ковчегот на Кралицата