Иранци спасија Американци

Од:

Иранската морнарица го спаси американскиот трговски брод од рацете на пиратите во Оманскиот залив. Ова е возратна помош бидејќи претходно Американаците во неколку наврати ги спасуваа иранските бродови нападнати од пиратите.

Американскиот брод бил опколен од неколку пиратски бродови меѓутоа на помош се упатил бродот на иранската воена морнарица која се наоѓала во близина.

Капетанот на американскиот брод им се заблагодари на Иранците и продолжи со пловидбата кон САД.

 

Би можело да ве интересира

САД може да ги протераат сите кинески новинари, тврди уредник од Кина

А1он

Трамп прогласи вонредна состојба во Северна Каролина поради тропската бура Исајас

А1он

Во Иран на секои седум минути од Ковид-19 умира по едно лице

Ана Ололовска

Трамп ќе преземе мерки против кинеските компании, размислува и за забрана на „Тик Ток“

А1он

Во Иран над 17.000 луѓе починале од последици од Ковид-19

А1он

Невработените Американци од утре може да останат без државна финансиска помош

А1он

Leave a Comment

thirteen − ten =