И Иванка Трамп и Џаред Кушнер „се повлекле“ од Вашингтон, рентаат луксузен апартман во Мајами

Од:

Иванка Трамп, ќерката на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, и нејзиниот сопруг Џаред Кушнер го напуштиле Вашингтон и заминале за Мајами, каде рентаат луксузен апартман, објави денеска Си-ен-ен, повикувајќи се на свои извори.

dobivaj vesti na viber

Според извештајот, Иванка во Мајами изнајмила апартман во луксузен станбен комплекс на брегот на Атлантскиот Океан со договор на една година. Телевизијата посочува дека месечната кирија на таква недвижност е во висина од 40.000 долари.

Иванка е сопственичка на имот на елитниот остров-населба Индијан Крик во близина на брегот на Флорида, каде што таа наводно планира да изгради дом.

Иванка и нејзиниот сопруг Кушнер официјално држеа советнички места во кабинетот на досегашниот американски претседател.

Претходно, на Флорида заминаа и самиот Трамп со сопругата Меланија, сега веќе екс-првата дама на САД.

Американските медиуми известија дека по излегувањето од авионот „Ер Форс Уан“, Меланија сама продолжила кон влезот на аеродромот без да му се придружи на сопругот.

Би можело да ве интересира

Генерал Каволи е новиот командант на американските сили во Европа

Ана Ололовска

Бајден: Сенатот не може да го избегне филибастерот и да го заштити правото на абортус

Ана Ололовска

Врховниот суд на САД ја намали надлежноста на Владата во борбата со климатските промени

А1он

ВИДЕО: Бизон нападна семејство во паркот Јелоустон

Катерина Павлова-Николовска

СЗО: Американската забрана на абортусот ќе предизвика проблеми и смртни случаи

Катерина Павлова-Николовска

Русија најави дека ќе одговори на зголемувањето на бројот на американски војници во Европа

А1он